Pięć powodów, dla których warto korzystać z wiecznych piór

Pięć powodów, dla których warto korzystać z wiecznych piór

W aktualnym świecie pismo odręczne jest wyborem, a nie obowiązkiem. Dzięki temu stało się unikatowym doświadczeniem, które nie tylko sprawia przyjemność, ale również pozwala kształtować swoją osobowość. Pióra wieczne są kwintesencją kunsztu, klasy i nieprzemijalności, dlatego coraz częściej są wybierane przez osoby, które dążą do takich wartości. Dlaczego warto sięgać po wieczne pióra?

To część stylu życia

Pióro wieczne, które nie jest już standardowym narzędziem do codziennego użytku, osiągnęło w teraźniejszych czasach o wiele większą rangę. Ponieważ maile i drukowane teksty stają się głównym kanałem komunikacji, wieczne pióro daje możliwość napisania czegoś w bardziej wyrafinowany i przemyślany sposób. Stosując je w miejscu pracy daje się znak, że poważnie myśli się o swoich zadaniach i obowiązkach. Warto zwrócić na fakt, że prezydenci nie podpisują traktatów za pomocą zwykłych długopisów, a używają właśnie piór wiecznych Parker lub innych renomowanych firm.

Wiele można również dowiedzieć się o cechach osoby, która korzysta z pióra wiecznego. Umiejętność posługiwania się dość wymagającym narzędziem pozwala docenić wkład pracy i czasu, jaki został poświęcony na naukę. Dodatkowo użytkownicy piór mają wizerunek ludzi stonowanych, kontrolujących emocje, a jednocześnie pewnych siebie i zamożnych. Pióro wieczne jest niezastąpionym atrybutem dżentelmenów i kobiet z klasą, ponieważ idealnie łączy się z ponadczasowymi wartościami.

Hołd dla tradycji

Pióra wieczne pozwalają wrócić do czasów, kiedy to tempo życia było wolniejsze, a stresy cyfrowego świata nie istniały. Każde słowo, które zostało przelane na papier, było przemyślane, a sam proces tworzenia był o wiele bardziej romantyczny i wymagający. Poświęcenie czasu na napisanie listu za pomocą pióra wiecznego to relaksujące i zmysłowe działanie, które w dzisiejszych okolicznościach bardzo trudno doświadczyć. Nie ma nic wspólnego z naprędce napisanym mailem czy wiadomością na Messengerze. I choć rola technologii w nowoczesnym życiu jest nie do przecenienia i nikt nie chciałby z niej rezygnować, to jednak oddanie się refleksji przy pisaniu piórem wiecznym jest czymś, co pozwala odetchnąć i nabrać dystansu.

Przedmiot na lata

Gdyby zastanowić się na tym, ile jednorazowych długopisów wyrzuciło się w ciągu swojego całego życia, to można by pewnie popaść w niemałe zdziwienie. Nie tylko pióra wieczne, ale również i długopisy Parker mogą trwać przez lata w niezmienionym stanie, jeśli odpowiednio się o nie dba. A ich konserwacja nie jest skomplikowana i czasochłonna, więc nie wymaga ona od użytkownika znacznego poświęcenia. Wieczne pióro może zawsze wyglądać i działać idealnie, ale a dodatkowo posiada również wkłady atramentowe, które nie stanowią większego wydatku i mają bogatą gamę kolorów.

Ekskluzywne doświadczenie

Wg wielu artystów pisanie wiecznym piórem na grubym papierze jest jedną z największych przyjemności. Atrament przesuwa się bez wysiłku po powierzchni strony, co oznacza swobodne pociągnięcia i mniejszy nacisk na papier. Można dzięki temu także osiągnąć bardziej unikalny styl pisania, dostosowując wybór końcówki, rozmiaru czy wielkości. Topowi producenci, w tym G. Parker, zgodnie uważali, że pióro wieczne jest przedłużeniem ręki swojego właściciela i ma działać tak, by pisanie było dla niego przyjemnym rytuałem.

Nauka dyscypliny i opanowania

Do poprawnego posługiwania się piórem wiecznym potrzebne jest poświęcenie kilku chwil na naukę. Gdy już się opanuje tę umiejętność, to można swobodnie kreować swój własny styl, ponieważ pióro daje czas na zastanowienie się nad wyglądem każdego słowa. Osoby, które uważają, że mają nieatrakcyjny charakter pisma, powinny sięgnąć po pióro – zmiana narzędzia może dać bowiem spektakularne rezultaty.

Udowodniono również, że pisanie wiecznym piórem ma pozytywny wpływ na zdolność opanowania emocji i klarowniejszego przelewania myśli na papier. Jest to korzyść, którą szczególnie zauważa się u dzieci, gdyż muszą one poświęcić większą uwagę podczas samego procesu pisania. To pozwala się im wyciszyć i tworzyć ich pierwsze dzieła.