Od kiedy w 1889 roku opatentowano pierwsze wieczne pióro marki Parker, firma w szybkim tempie stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie producentów piór wiecznych i długopisów. Do dzisiaj artykuły piśmienne Parker znane są ze swojej elegancji, najwyższej precyzji wykonania oraz stosowania innowacyjnych rozwiązań.

Dążenie do perfekcji

Firma została założona w 1888 roku w stanie Wisconsin w USA przez nauczyciela George’a Safforda Parkera. Zanim Amerykanin założył swoją firmę, sprzedawał pióra John Holland Gold Pen Company. Sprzedawanym przez niego artykułom daleko było jednak do doskonałości. Pojawiające się coraz częściej głosy niezadowolenia i zwroty produktów sprawiły, że Parker za cel postawił sobie stworzenie idealnego pióra wiecznego, perfekcyjnego w każdym detalu.

W 1889 roku opatentowano pierwsze wieczne pióro marki, pięć lat później wymyślono udoskonalony system doprowadzania atramentu do stalówki, co zaowocowało powstaniem pióra Parker Lucky Curve.

W 1921 roku na rynku pojawiło się pióro wieczne Duofold, z miejsca stając się synonimem prestiżu, elegancji i wysokiego stylu. Składane ręcznie i zawierające drogocenne metale oraz wyposażone w ikoniczne stalówki wyroby opierały się na nowoczesnym wówczas wzornictwie i precyzji wykonania każdego elementu. Produkty z kolekcji Duofold do dzisiaj uznawane są za jedne z najbardziej klasycznych artykułów marki.

Szybki rozwój w XX wieku

Rosnąca szybko popularność wyrobów piśmienniczych Parker sprawiła, że firma już wówczas miała fabryki w państwach na różnych kontynentach – w Anglii, Argentynie, Francji, Kanadzie czy Meksyku. Z otwartego w 1924 roku biura dystrybucyjnego w Londynie w wyroby piśmiennicze marki zaopatrywana była wówczas cała Europa.

George Safford Parker zmarł w 1937 roku, jednak rozwój firmy w XX wieku się nie zatrzymał. W połowie lat 40. na masową skalę ruszyła produkcja długopisów, z wypuszczeniem swoich długopisów firma Parker czekała jednak aż do 1954 roku, kiedy to pojawił się wyjątkowy długopis Jotter z innowacyjnym, dużym wkładem.

Dążenie do doskonałości na przestrzeni wielu dziesięcioleci zaowocowało kolejnymi sukcesami. W 1968 roku firma wprowadziła na rynek swoje ołówki automatyczne, a w 1975 roku pierwsze pióro kulkowe, które łączyło w sobie najlepsze cechy długopisu i pióra wiecznego.

Synonim elegancji, klasy i prestiżu

Seria Duofold była przełomem, od 1921 roku na przestrzeni całego XX wieku firma wydała jednak wiele kolejnych różnorodnych kolekcji, które zdobywały sobie serca kolejnych użytkowników i uczyniły z ręcznego pisania prawdziwą przyjemność. Wyroby piśmiennicze, takie jak pióra wieczne Vaumatic, Parker 51, Classic czy Sonnet do dzisiaj cieszą się niezwykłą popularnością zarówno wśród kolekcjonerów, jak i zwykłych użytkowników, którzy cenią sobie komfort i wygodę w codziennej pracy.

Obecnie firma należy do koncernu Sanford – największego producenta artykułów piśmiennych na świecie. Różnorodność stylów, zdobień, kolorów, materiałów używanych do produkcji wyrobów Parker oraz szeroki zakres cen sprawiają, że marka cieszy się dużą popularnością w różnych kręgach. Obecnie można zakupić pióra wieczne z kolekcji limitowanych, ekskluzywnych, uniwersalnych i typowo użytkowych. Dzięki temu elegancją, wysoką klasą oraz jakością wyrobów piśmienniczych marki może cieszyć się dosłownie każdy.