Idealne pióro na prezent – poradnik

Idealne pióro na prezent – poradnik

Zakup pióra dla kogoś innego może być trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę ogromny wybór i osobisty charakter tych narzędzi do pisania. Trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, takich jak preferencje, styl czy przywiązanie do luksusowych przedmiotów. Jednak pióro Parker może być nie tylko świetnym prezentem, ale również pamiątką, która przetrwa długie lata. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Wielkość dłoni

Mężczyzna przeważnie wybierze pióro Parker, które ma grubszy korpus. Taki model jest łatwiejszy do chwytania przy większych dłoniach i daje lepsze poczucie kontroli. Warto też pamiętać o tym, że bezpieczniejszym wyborem jest klasyczny design i wykończenie, takie jak czarny lakier lub stal nierdzewna, ponieważ większość mężczyzn preferuje właśnie ten styl. Jest to też najlepsze

Smukłe pióro Parker pasuje do bardziej kobiecej dłoni, oferując elegancki wygląd i większą swobodę ruchów. Są one również lżejsze, co jest przydatne, jeśli pióro ma być używane przez wiele godzin w ciągu dnia. Kobiece kolory, takie jak różowy i perłowy, są bardzo popularne, a pióro wieczne Parker Sonnet jest tutaj idealnym połączeniem mody i elegancji.

Wiek obdarowywanej osoby

Jeśli kupuje się pióro Parker dla dziecka, można rozważyć zakup modelu o ergonomicznym kształcie. Zachęcają one najmłodszych do prawidłowego trzymania przyborów do pisania i zmniejszają naprężenie mięśni. W kolekcji Urban można znaleźć modele, które są wysoce zalecane dla dzieci, z solidną konstrukcją idealną na długie okresy pisania. Podobnie dla osoby starszej, lekkie i ergonomiczne pióro Parker jest dobrym rozwiązaniem.

Gust, styl i preferencje

Pióro to nie tylko przedłużenie rąk, ale także odbicie stylu. Warto zastanowić się, czy odbiorca preferuje:

  • minimalizm,
  • nowoczesność,
  • ekstrawagancję,
  • podążanie za trendami,
  • elegancję,
  • klasykę.

Należy poszukać koloru, wzoru i ogólnego projektu, aby dopasować pióro Parker do czyjegoś stylu. Wbrew pozorom nie jest to trudne – wystarczy przyjrzeć się innym przyborom do pisania lub nawet garderobie danej osoby, aby stwierdzić, co podoba jej się najbardziej.

Grawer a brak ozdób

Grawerowane pióro Parker ma więcej osobistego charakteru, tworząc naprawdę wyjątkowy prezent. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, czy szuka się subtelnego lub odważnego grawerowania? Pióra chromowane dają subtelny efekt 2 tonów, a z kolei np. na czarnym lakierze można uzyskać bardzo widoczne złote wykończenie. Zaleca się używanie kursywy, ponieważ jest ona najbardziej dekoracyjna i popularna. Czcionki rzymskie lepiej pasują do czystych i współczesnych wzorów nowoczesnych piór.

Pióro Parker bez żadnych ozdób również prezentuje się pięknie, dlatego nie zawsze trzeba się zmuszać, by grawerować na nim unikatową wiadomość, szczególnie jeśli jest to prezent biznesowy lub dla mniej znanej osoby

Okazja do wręczania prezentu

Luksusowe pióro Parker tworzy piękny prezent ślubny, podczas gdy srebrne lub pozłacane modele doskonale nadają się na ważną rocznicę. Z drugiej strony podarunek dla współpracowników lub szefa może być elegancki, klasyczny, a jednak nadal nie kosztować fortuny. Warto pamiętać o tym, że Parker tworzy pióra w rozległym przedziale cenowym, więc znalezienie pióra, które będzie idealne do okazji, jest niezwykle proste.