Dlaczego długopis może być lepszy od klawiatury?

Dlaczego długopis może być lepszy od klawiatury?

Umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze jest dzisiaj niezwykle ważna. W końcu to nie za pośrednictwem poczty a internetu aplikuje się do nowej pracy, komunikuje się z przyjaciółmi czy tworzy publiczne wpisy. Jednak opracowywanie odręcznych notatek, szczególnie przy pomocy wyjątkowych przyborów, takich jak długopisy Parker, daje wiele korzyści. Które z nich są najważniejsze?

Nauka od najmłodszych lat

Wielu ekspertów w dziedzinie ludzkiego mózgu uważa, że dzieciom łatwiej jest zapamiętać litery, gdy rutynowo piszą je ręcznie, w przeciwieństwie do patrzenia na nie w książkach i na ekranach.

Co więcej, długopisy Parker pozwalają dzieciom ćwiczyć swoją kreatywność. Kiedy najmłodsi używają tych narzędzi, mogą stworzyć coś niestandardowego i dzięki temu wyrabiać swój niepowtarzalny styl. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom zrozumieć ogromne możliwości, jakie wiążą się z pisaniem i kreowaniem rzeczywistych treści.

Ważne! Naukowcy są zdania, że obecna technologia, w tym automatyczne poprawianie błędów podczas notowania, sprawia, że dzieci nie widzą potrzeby rozwijania swoich umiejętności pisarskich. Mają uboższe słownictwo i nie znają zasad ortografii.

Zwracanie uwagi na szczegóły

W dzisiejszych czasach wielu uczniów szkół średnich i studentów zapisuje notatki na laptopach i innych urządzeniach elektronicznych. Profesjonaliści, którzy uczestniczą w konferencjach i innych wydarzeniach biznesowych, często robią to samo. A po kilku dniach zapominają, o czym były dane wykłady.

Ponieważ pismo odręczne wymaga więcej wysiłku, ludzie, którzy sięgają po długopisy Parker, zwykle zapisują tylko najbardziej istotne szczegóły. Tworzą więc materiały do nauki, które są bardziej przejrzyste i czytelne. Wsłuchiwanie się w słowa prowadzącego zajęcia, a następnie przenoszenie informacji na papier, aktywuje więcej obszarów w mózgu, więc jest on bardziej zaangażowany w to działanie. Pozwala to zapamiętywać więcej i sprawniej łączyć fakty.

Ciekawą kwestią jest to, że wybór odpowiedniego narzędzia do pisania ma tu również znaczenie. Jeśli podczas tworzenia notatek danej osobie towarzyszyły długopisy Parker i wybierze je podczas testu lub egzaminu, to podświadomie może ona nawet wyobrażać sobie w myślach niektóre słowa, wyrażenia i zdania, które już kiedyś zapisała.

Osobiste połączenie

Kiedy patrzy się na coś, co zostało napisane odręcznie, natychmiast można rozpoznać, przez kogo zostało to stworzone. Nie bez powodu listy nadal mają większą moc niż kolejny wpis na social mediach. Dotyczy to również własnych notatek – powrót do dawnych dzienników czy zapisków może ujawnić kilka zapomnianych faktów i cech osobowości, więc jest to coś niebywale intymnego.

Długopisy Parker sprawiają, że pisanie staje się przyjemną czynnością, która:

  • pomaga porządkować myśli,
  • kieruje uwagę na najważniejsze informacje,
  • promuje kreatywność,
  • zachęca do poszukiwania swojego stylu,
  • daje pamiątki na lata,
  • wspiera zapamiętywanie.